NIE ZWLEKAJ

Zapytaj o wycenę zlecenia transportowego
tel: +48 22 716 55 00
fax: +48 22 716 55 77
hotline 24h: +48 601 803 905
e-mail: info@slexpress.pl

Transport chłodniczy i farmaceutyczny

Transport Chłodniczy Express to jedna z głównych dziedzin, w jakich specjalizuje się nasza firma. Jesteśmy w stanie przewieźć ładunki, które wymagają zarówno niskiej temperatury, jak i wysokiej. Samochody wyposażone są w zabudowę chłodniczą z możliwością dokładnej regulacji temperatury. W jednym samochodzie jesteśmy w stanie przewozić towar w dwóch różnych strefach termicznych, zapewniając każdemu oddzielnie właściwe warunki. W odróżnieniu od pojemników z suchym lodem i skrzyń termicznych jesteśmy w stanie na każdym etapie trasy kontrolować temperaturę. Transport chłodniczy Express w takiej zabudowie umożliwia też przewóz większej ilości towaru, a także pojemników o sporych gabarytach.

Sporego doświadczenia wymaga także ekspresowy transport farmaceutyczny.

Zmiana temperatury przewożonego towaru albo niezachowanie odpowiednich procedur podczas pakowania przesyłki może prowadzić do zmiany właściwości leków. Dlatego realizując transport farmaceutyczny przed przystąpieniem do pracy, konsultujemy wszystkie aspekty ze zleceniodawcą. Precyzyjnie określamy warunki, w jakich mają być przewożone artykuły i doradzamy rodzaj opakowań, w jakich przewożone będą medykamenty.

Transport Farmaceutyczny to także zaopatrzenie aptek, szpitali, czy dowóz leków ratujących życie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny bagaż przewozimy, dlatego dbamy o wysoką jakość pojazdów i wszelkie ubezpieczenia oraz usługi serwisowe. Dystrybucja farmaceutyczna jest także obwarowana określonymi przepisami, które często zmieniają się w zależności od państwa. Mamy dokładną wiedzę, która umożliwia nam transport całkowicie legalny po drogach każdego kraju. Naszej specjalistycznej wiedzy zaufało już wiele firm i hurtowni związanych z rozwiązaniami farmaceutycznymi.

Nasze samochody realizują zlecenia nie tylko na terenie Europy, ale docierają z ładunkami także do Turcji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Gruzji, Azerbejdżanu czy Armenii. Express w nazwie oznacza, że realizujemy zlecenia bez względu na porę roku, pogodę, położenie topograficzne, ograniczenia w ruchu oraz zakazy jazdy dla samochodów ciężarowych.

Bez względu na okoliczności Twoją przesyłkę dostarczymy szybko, sprawnie i we właściwej temperaturze. Na życzenie umożliwiamy bezpośredni kontakt z kierowcą. W trosce o środowisko naturalne, od 2013 roku wszystkie nasze pojazdy spełniają surowe normy emisji spalin EURO 6.

Nasz sukces zawdzięczamy dobrym klientom, znakomitym samochodom i doświadczonym kierowcom. Zapraszamy do współpracy!

Historia SL EXPRESS

Nasza firma działa na rynku już od 2003 roku. Początkowo realizowaliśmy podstawowe usługi transportowe niedużymi samochodami dostawczymi. Przez lata specjalizowaliśmy się w transporcie ładunków do 1,5t oraz w międzynarodowych przeprowadzkach. Z biegiem czasu i wraz z rosnącą konkurencją, postanowiliśmy rozwinąć ofertę i wprowadzić specjalistyczne usługi transportowe. Wybór padł na usługi termo ekspreso, czyli szybki transport towarów, które wymagają utrzymania określonych warunków.

Przełom nastąpił w 2011 roku i od tej pory zajmujemy się wyłącznie transportem ładunków wymagających szybkiej dostawy w kontrolowanej temperaturze od -20° do +30°C. Należą do nich produkty farmaceutyczne, chemikalia i nieprzetworzone specjalistyczne produkty spożywcze. Expresowy transport, jaki oferuje nasza firma, obejmuje także wyroby niebezpieczne, do których przewożenia niezbędne są uprawnienia i wyposażenie ADR.

Dziś SL EXPRESS jest liderem w dziedzinie transportów specjalnych. Nasz sukces zawdzięczamy dobrym klientom, znakomitym samochodom i doświadczonym kierowcom. Przez lata działalności udało nam się zebrać wykwalifikowanych pracowników, którzy wiedzą, na czym polega farmaceutyczna logistyka kurierska i transport towarów niebezpiecznych.

Znajomość tras na terenie Unii Europejskiej pomaga w szybszej realizacji zleceń oraz terminowych dostawach. Dziś dysponujemy prawie setką samochodów dostawczych, przystosowanych do transportu specjalistycznego.

Jeśli Twoja przesyłka ma być szybko dostarczona i wymaga wyjątkowych warunków - zapraszamy do współpracy!

Posiadamy certyfikat ISO 9001:2009 oraz spełniamy wymogi GDP (Good Distribution Practice)

Od 2014 r. nasza firma transportowa może się pochwalić certyfikatem jakości ISO 9001:2009. Spełniamy także wymogi GDP (Good Distribution Practice) wymienione w wytycznych Komisji Europejskiej z dnia 19 marca 2015 roku, potwierdzone zaświadczeniem TÜV Nord.

SL EXPRESS to:

  • młody i kompetentny zespół spedytorów;
  • doświadczeni kierowcy;
  • 99 samochodów Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI z zabudową chłodniczą do 8 europalet, przygotowanych do realizacji zleceń w 2 temperaturach ( Bi-Temp.).

Transport ładunków ADR

Nasza firma zajmuje się także przewozem niebezpiecznych ładunków, do których należą między innymi chemikalia. Transport ładunków ADR jest skomplikowanym procesem, którego podejmują się jedynie wykwalifikowane firmy transportowe. Wymaga zaangażowania każdej ze stron, która bierze udział w tym procesie.

Expresowy Transport ładunków niebezpiecznych i specjalnych rozpoczyna się już u dostawcy, który przygotowuje ładunek. Substancje lub materiały powinny być odpowiednio przygotowane, umieszczone w pojemnikach zgodnych z normami, a także dobrze zabezpieczone przed warunkami, jakie będą panowały podczas transportu. Ważna jest także dokumentacja, która będzie zawierała niezbędne certyfikaty, a także wytyczne dla kierowcy dotyczące temperatury przewozu.

Z naszej strony oferujemy wszelkie możliwe kwalifikacje i uprawnienia na transport międzynarodowy z ładunkami ADR. Także wyposażenie naszych samochodów pozwala na przewożenie niebezpiecznych towarów.

Liczymy też na współpracę z odbiorcami towarów, do których będzie należał niezwłoczny odbiór towaru. Realizujemy transport ładunków ADR zlecony zarówno przez firmy produkcyjne i zakłady przemysłowe, jak i prywatnych zleceniodawców.

TOP